Rozhovor pro Baculaté křivky, z. s.

1. Dobré ráno, pro ty kdo vás z našich stránek neznají, představíte se nám? Jmenuji se Zdeněk Drexler, jsem osobní a kondiční trenér a pomáhám lidem zhubnout, aby se cítili lépe. Mám zkušenosti, jak s běžnou populací, tak i se sportovci. Sám jsem závodil na prknech Svazu kulturistiky a fitness ČR v kategorii men’s physique, kde jsem získal bronzovou medaili a mám i běžecké zkušenosti, kdy jsem dvakrát běžel maraton, jednou před kamerami České televize v pořadu „Parta maraton“

🏋‍♂️

2. Jaký máte názor na baculatý svět? Opravdu jak se říká, jsou lidé líní nebo se svou váhou perou a mnohdy třeba špatně? Baculatý svět nemusí být tak strašný, jak se pro mnohé navenek tváří. Je rozdíl, když má žena nadváhu, která může být přijatelná a pak nějaké stádium morbidní obezity, které jí přímo ohrožuje na zdraví nebo dokonce na životě. Mezi ženami je stále mnoho těch, které věří různým polopravdám, omylům a mýtům a při jejich dodržování nemají úspěch. Pak svou snahu vzdají s tím, že ony to nedokážou, nemají vůli nebo mají třeba špatný metabolismus. Když chcete a víte, jak na to, můžete zhubnout. A není třeba dosáhnout stádia modelky, ale jen se cítit o chlup lépe.

🏋‍♂️

3. V nedávné době, jste prošel covidem. Jaký jste měl průběh jakožto sportovec? Můj „covidový“ průběh byl naštěstí mírný. Po 10 dnech jsem měl negativní test. Návrat do světa sportu byl však náročnější, než nemoc samotná. Asi dva týdny se mě držel kašel a vysoká tepová frekvence, což je u sportu problém. Moje obvyklá klidová tepovka bývala cca 50 tepů za minutu a po covidu jsem měl přes 90. Dnes jsem už ve svém normálu.

🏋‍♂️

4. Bylo těžké se vrátit do běžného života? Jak jsem popsal v předchozí odpovědi, obtíže nějakou dobu trvaly. Jednalo se dohromady o dobu cca jednoho měsíce po nemoci.

🏋‍♂️

5. Co by jste doporučil za cviky nebo trénink po nákaze covidem. Určitě bych doporučil začínat pomalu. Vědci prokázali i tzv. postcovidový syndrom, který může být zákeřnější, než samotná nemoc. Osobně jsem začínal procházkami. Začal jsem na 2 km, pak to byly 3 km, pak 5, až jsem ušel 10 km a tepovka mi šla dolů, začal jsem posilovat a pomalu běhat. Není třeba nikam spěchat, nic nám neuteče 🙂

🏋‍♂️

6. Chodí za vámi lidé, kteří si tuto nemoc prodělali a bojují s váhou. Připravujete jim nějaký spešl plán? Mám klienta po nemoci CoVID-19 a každému doporučuji začít pomalu, klidně a nespěchat. V těchto případech je třeba postupovat podobně jako po chřipce nebo angíně. Přílišná horlivost může být na škodu.

🏋‍♂️

7. Existuje pro lidi po nákaze nějaký jiný jídelníček? Jiný jídelníček není třeba. Pokud člověk dodržuje základní zásady správného stravování, je to ta správná cesta k úspěchu.

🏋‍♂️

8. Co vše nabízíte kromě cvičení? Mou specializací je cvičení v posilovně. Mnohé ženy se posilovny bojí s tím, že tam chodí samí namakanci. Mou vizí je ukázat jim krásy, klady a radosti, které posilovna přináší. Se mnou zjistí, že to taková hrůza není a několik z mých klientů dnes chodí do posilovny sami a dokonce nechali své minulé sportovní aktivity, protože jim posilovna učarovala. Kromě osobních tréninků ve fitku se mnou klienti cvičí venku, sestavuji jim jídelníčky a jsem takovým průvodcem po jejich cestě za štíhlejší postavou.

🏋‍♂️

9. Kam se mohou na vás lidé obrátit? Pokud se se mnou chcete seznámit, alespoň virtuálně, můžete se podívat na následující čtyři odkazy:
➡️ web www.zdenekdrexler.cz
➡️ FB stránka Zdeněk Drexler – osobní a kondiční trenér
➡️ FB skupina Zdeněk Drexler | Zdeněk Drexler | Jak zhubnout břicho a žít aktivně
➡️ Instagram @zdenek_drexler_trener

🏋

10. Co by jste lidem po takové nemoci vzkazal. Nespěchejte. Nemusí to být až taková legrace. Pokud si nevíte rady, nebojte se oslovit trenéra. Základní rady vám určitě rád poskytne zdarma. Pokud takového člověka nemáte, neznáte nebo nevíte, kam se obrátit, mrkněte na mé stránky, na FB nebo IG a nebojte se napsat. Mám radost, když nějakou mohu udělat radost 🙂

Děkujeme za rozhovor a spolu se Zdeňkem vám přejeme krásný den.
Tým BK

<rozhovor vyšel na FB profilu Baculaté křivky, z. s.>

drexa@seznam.cz
description
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • JAK SE DOZVĚDĚT O HUBNUTÍ VÍC? PŘIDEJ SE DO SKVĚLÉ SKUPINY NA FACEBOOKU
  • PROČ HNED DÁVAT PENÍZE. KLIKNI NA OBRÁZEK A STÁHNI SI ZÁKLADNÍ PRINCIPY HUBNUTÍ ZDARMA
  • FACEBOKOVÁ STRÁNKA KDE SE DOZVÍŠ O HUBNUTÍ VÍC